IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

PORON Nedir?

Yastıklama Malzemesi Hakkında Bilgi

PORON ® YASTIKLAMA MALZEMESİ HAKKINDA BİLGİ


ÜRÜNÜN TÜM YAŞAM BOYU TUTARLI KONFOR VE PERFORMANSTüm PORON® Yastıklama Malzemeleri çoklu kullanımdan sonra bile özgün kalınlığı ve performansını % 98 kadar korumaya devam eder.

Sağdaki grafik 10 bin ve 100 bin adımdan sonra, rakipleri olan düşük yoğunluklu poliüretan ve kapalı hücre EVA malzemeleri kırıldığı halde, PORON azalmış ta olsa konfor ve performansı halen sağlamaktadır.
 

PORON ® YASTIKLAMA MALZEMESİ NEFES ALARAK CİLDİN SERİN VE KURU KALMASINI SAĞLAR

 

PORON® yastıklama, cild yüzeyi üzerinde nem ve terlin toplanmasına engel olan hava geçirgenliği özelliğini taşıyan açık-hücrelerden oluşur. Her harekette malzeme sıkılarak ve eğilerek hava ve nemin serbestçe hareket etmesini sağlar.

 

PORON ® YASTIKLAMA MALZEMESİ AYAKLARIN BOYUT, ŞEKİL VE RAHATLIK BAKIMINI SAĞLAR, BUNUNLA NASIR VE KABARCIKLARIN OLASILIĞINI AZALTIR.

 

Diğer tipik dolgu malzemelerının aksine, PORON® malzeme tüm yüzeye eşit basınç dağıtımı sağlar ve gövdesi boyunca basınç noktalarını rahatlatmak için yardımcı olabilir. Bu basınç noktaları ağrılar, acı veya hatta nasır ve kabarcıklara bile esas sebep olabilir.

 

Standart Tabanlık (Sol) - basınç haritasında kırmızı ve koyu sarı alanlar yüksek basınç noktalarını gösterir

 

PORON Yastıklama Tabanlık (Sağ) - PORON® tabanlıklar ayak üzerinde eşit basınç dağılımı sağlamakta yardımcı olur.Doğru koşu ayakkası nasıl olmalı?
Ayak Tipleri

AÇIK HÜCRE PORON® YASTIKLAMA malzemesinin KAPALI HÜCRE EVA malzemesine karşı avantajları


Açık hücre yapısı nedeniyle, PORON® Yastıklama bir "yeni gibi" yumuşaklık, esneklik ve yastıklama etkisi korur ve çok sayılı darbelerin etkileri altında kırılma noktasına gelme eğilimine ve kırılmaya karşı koyar. Bu sebeple PORON® Yastıklama malzemeleri her zaman ilk defa kullanırmış gibi, her darbe sonrası orijinal şekli ve performansına geri döner.